Wycieczka klas 0B i IIIB do Wieliczki

25/06/2015

Najpiękniejsza Kopalnia Soli na świecie

W dniu 11.06.2015r. klasy 0b i IIIb udały się na wycieczkę do Wieliczki. Nie sposób jednak było ominąć po drodze najzabawniejszy dla dzieci park rozrywki "Pinokio". Piracki statek, amazońska dżungla, lokomotywa, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód, park linowy, latająca lina a nawet samochodziki i rowery czekały tylko na nas i dostarczyły dzieciom wiele radości. Po pysznym obiedzie w restauracji "Na Wierzynka" pełni sił ruszyliśmy do kopalni soli. Wędrówka podziemnymi szlakami po zjawiskowo pięknych korytarzach kopalni zapierała dech w piersi, a dzięki nagłośnieniu "tour quide" wszyscy dobrze słyszeli przewodnika, który opowiadał o historii i tajemnicach kopalni. O rządzących nią siłach przyrody, maszynach i urządzeniach górniczych. Na koniec zmęczone, ale szczęśliwe dzieci kupiły pamiątki, które będą im przypominały tę wspaniałą wycieczkę.