Wycieczka klas trzecich do Krakowa

02/05/2018

"A dzieci szły, trzymając się za ręce i rozmawiając o tym, co kochały. Dokoła nich budziła się ze snu przyroda, na niebie jaśniało słońce, na łąkach pachniały kwiaty, na polach kołysały się zielone fale zboża, las szumiał, świergotały ptaki.
Tak zbliżyły się do wielkiego miasta. Dzwony odezwały się z wieży kościelnej i dzieci poznały ten dobrze znany głos. I poznały ulice, domy, sklepy, bramy."
H. Ch. Andersen "Królowa Śniegu"

Uczniowie klas III a i III c korzystając z zaproszenia na piękną baśń  pt. "Królowa Śniegu" w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, odwiedzili królewskie miasto Kraków. Punktem kulminacyjnym było oczywiście wspomniane widowisko artystyczne, które pozostawiło niezatarte wrażenia artystyczne, ale nie tylko. Uczniowie wzięli również udział we wspaniałej zabawie połączonej z warsztatami edukacyjnymi pt. "W 120 minut dookoła świata", a na zakończenie wycieczki spacerowali urokliwymi uliczkami Starego Miasta podziwiając Rynek ze słynnymi zabytkami oraz majestatyczny Wawel. Wycieczka, choć intensywna, to dzięki wspaniałej pogodzie i dobrym humorom uczestników była bardzo udana.