Wycieczka klasy 2b do Wieliczki

10/05/2019

"Poznaj swój kraj..."

W czwartek 9 maja 2019 r. uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą - p. Beatą Stasik i nauczycielem wspomagającym - p. Pauliną Huzior, pojechali na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. W Krakowie w kinie Cinema City obejrzeli film "Praziomek", a że jak wiadomo film jest dziedziną sztuki, mieli okazję do zetknięcia się z szeroko rozumianą kulturą. Następnie udali się do Kopalni Soli "Wieliczka", gdzie z pomocą przewodnika, Skarbnika i Soliludka poznali tajemnice tego zabytkowego obiektu. Dzieci musiały wykonać po drodze kilka wymagających myślenia, ale zabawnych zadań, rozwiązać zagadki i łamigłówki. Zabawa przy tym była przednia. Wszystkim bardzo podobała się kopalnia. Uznali, że jest jednym z wielu naprawdę pięknych miejsc w naszej ojczyźnie.