Wycieczka klsy I a i II a

01/06/2018

W WIOSCE INDIAŃSKIEJ W SZCZYRZYCU

Dnia 24 maja 2018r. uczniowie klasy Ia i IIa pojechali na wycieczkę do wioski indiańskiej w Szczyrzycu. Na miejscu mieli okazję zwiedzić naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, ogromny namiot zwany tio-tipi, specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach - wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry i wiele, wiele innych rzeczy. Zobaczyli wojownika palącego świętą fajkę, dowiedzieli się jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczyli również przejmującą scenę pogrzebu wojownika. W dalszej części uczestniczyli w oryginalnych grach i zabawach indiańskich. W ramach wycieczki uczestniczyli również w warsztatach rękodzielniczych, na których każdy wykonał amulet przynoszący szczęście. Na zakończenie indiańskiej przygody dzieci posmakowały kiełbasek z ogniska, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i zakupiły pamiątki. Miło będą wspominać chwile spędzone w wiosce indiańskiej.