Wycieczka V A do Inwałdu i Wadowic

27/05/2019

24 maja uczniowie klasy V a wyruszyli na wycieczkę do Inwałdu i Wadowic.
W Parku Miniatur w Inwałdzie mogli podziwiać słynne budowle z całego świata wykonane w skali 1 : 25 000,  a niektóre 1 : 15 000. W ciągu 40 minut poznali również historię tych zabytków, z ust barwnie opowiadającego przewodnika. Zwiedzili też średniowieczną osadę oraz warownię. Dowiedzieli się czym zajmował się kowal i powroźnik, a pod czujnym okiem tych rzemieślników wykonali dawnym sposobem linę oraz ozdoby z żelaza.  W Warowni poczuli ducha rycerskiego życia. Ponadto skorzystali z licznych atrakcji w Parku Rozrywki.
Po udanej zabawie przyszedł czas na bardziej poważne i wzruszające odwiedziny w Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. To wspaniałe, nowoczesne i pełne multimediów muzeum wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Na koniec niektórzy skusili się na słodkie podsumowanie, czyli wadowickie kremówki. Po dniu pełnym wrażeń wrócili do wciąż deszczowego,  lecz jakże drogiego Nowego Targu.