Wznowienie zajęć opiekuńczych dla klas I-III

18/05/2020

Drodzy Rodzice!
Od dnia 25 maja br. możemy znowu przyjmować Wasze dzieci w murach szkoły.

Z uwagi na szczególną sytuację związaną z koronawirusem organizujemy  zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, na które możemy przyjąć określoną ilość dzieci.

W pierwszej kolejności prosimy więc o zgłoszenie dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu tzn. obydwoje rodzice pracują. Informujemy, że w tym czasie nauka - zajęcia dydaktyczne będą w dalszym ciągu prowadzone drogą elektroniczną jak do tej pory.

Dzieci będą mogły przebywać w sali świetlicy szkolnej od godz. 8.00 do 15.00, nie będzie w tym czasie wyżywienia.  Nie będzie też dowozu dzieci do szkoły. Dzieci będą mogły natomiast korzystać z przyszkolnego placu zabaw i boiska w czasie zajęć.
Dzieci nie mogą też przynosić do szkoły żadnych własnych zabawek i przyrządów poza przyborami szkolnymi typu kredki, pisaki.

Rano, dzieci będą wchodziły bocznym wejściem do szkoły między godz. 7.45 a 8.00, bez możliwości wejścia rodziców na teren szkoły. Również odbiór dziecka przez rodziców będzie się odbywał przy wyjściu bocznym o obowiązkowo umówionej/wyznaczonej godzinie.

Zgłaszając dziecko proszę wziąć pod uwagę jego aktualny stan zdrowia (do szkoły można przyprowadzić tylko i wyłącznie dzieci bez oznak chorobowych).
Proszę również o przekazanie wszelkich informacji na temat ewentualnych problemów zdrowotnych dziecka związanych np. z alergią, nadwrażliwością skóry na środki dezynfekcyjne itp. Ze względu na konieczność zachowania podwyższonych zasad bezpieczeństwa i higieny, dzieci będą miały kontrolowaną temperaturę ciała oraz będą co ok. pół godziny myły ręce - na które to zabiegi wyrażacie Państwo zgodę zgłaszając dziecko.

Po dokonaniu analizy wszystkich za i przeciw związanych z kontaktem Państwa dziecka z większą ilością osób w środowisku rówieśniczym proszę o podjecie rozważnej decyzji.
Zgłoszenia dzieci kierowane poprzez dziennik lub telefonicznie do wychowawców klas przyjmujemy do dnia 21.05.2020 r. do godz. 15.00.
Proszę o terminowość, gdyż jest to podyktowane koniecznością zorganizowania jak najbezpieczniejszych warunków pobytu Państwa dzieci na terenie szkoły.

W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel. 182662522 lub w ustalony sposób z wychowawcami Państwa dzieci.