X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Targu

28/11/2013

27 listopada 2013r. jak od dziesięciu już lat, odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu konkurs wiedzy o naszym mieście. Konkursowi, tak jak i miastu, patronuje święta Katarzyna i to z okazji jej święta uczniowie klas II i III z całego miasta rywalizują o laur znawcy historii i tradycji, a także najważniejszych współczesnych wydarzeń w Nowym Targu. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa delegacja z klas trzecich. Uczennice Gabriela Truty, Klaudia Luberda  z 3a i Paulina Gągola z 3b walczyły bardzo dzielnie. "Uzbrojone" w stroje regionalne i wiedzę zdobytą pod kierunkiem wychowawczyń: mgr Marii Kilanowicz-Rusnak oraz mgr Beaty Stasik oraz wspierane i dopingowane przez społeczność szkolną i rodziców, zdobyły II miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Nowym Targu. Nagrodą za udział były słodkie katarzyńskie pierniki, srebrny medal i pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!