XV Tydzień Bibliotek

16/05/2018

"(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA"

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Również w naszej szkole w dniach 7-10 maja klasa I b gościła panią Zofię Śmiałkowską - bibliotekarkę Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 2 na os. Niwa). Razem z wychowawcą klasy - panią Beatą Stasik, prowadziła ona zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze uczniów. Było wspólne czytanie bajek i wierszy dla dzieci, fragmentów książek, rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, układanie puzzli, konkursy, rozmowy o patriotyzmie i śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszystko to odbywało się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Dziękujemy pani Zofio i zapraszamy znów za rok!