XX Festiwal Papieski w Białym Dunajcu

23/10/2013

W dniu 22 października reprezentacja uczniów klas I-III naszej szkoły uczestniczyła w XX Festiwalu Papieskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Powodem do wstawiennictwa w uroczystościach był udział uczniów w konkursie plastycznym pt. "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Nagrodzono i wyróżniono prace wykonane na papierze różnymi technikami. Spośród naszych uczniów nagrodę zdobył Hubert Martuszewski z klasy IIIa, natomiast wyróżniono Oliwię Luberdę z klasy IIIa, Katarzynę Musiorską z klasy IIa i Wiktorię Bryniarską z klasy Ia. Uczniowie przygotowywali prace pod opieką swoich wychowawców: pani mgr Marii Kilanowicz-Rusnak, mgr Lucyny Jaróg i mgr Haliny Zamojskiej.

W tym samym dniu w konkursie piosenki wzięły udział solistki naszej szkoły i na 120 uczestników uzyskały bardzo dobre wyniki. Paulina Bryniarska zdobyła III miejsce, a Julia Gwiżdż - wyróżnienie. Opiekunem solistek była pani mgr Dorota Kret.