Z jasełkami

30/01/2020

"A jesce jak przydom górole z muzykom,
śpiywaniem, z oscypkiem i warzonym bobem,
to se powiy Malućki: stela juz nie pódem,
ostanem na zawse z góralskim narodem."

W ostatnią niedzielę stycznia uczniowie klasy III a oraz Jarek Krupa, Arek Matuszek, Tomek Pyzowski, Robert Jaróg, Roksana Cichórz, Weronika Kaleciak i Ola Bąk z klas starszych, wystawili w kościele św. Brata Alberta góralskie Jasełka według scenariusza Wandy Czubernatowej. Humorystyczny tekst napisany gwarą i świetna gra aktorska bardzo podobały się zgromadzonej  publiczności, która chętnie włączała się w śpiew tradycyjnych góralskich kolęd. Dzieci zostały nagrodzone przez widzów gromkimi brawami, a po wykonaniu pamiątkowych zdjęć otrzymały od Księdza Proboszcza słodki poczęstunek. Przygotowaniem Jasełek - uczniów, strojów i scenografii zajęły się panie Maria Kilanowicz - Rusnak i Danuta Piekarczyk.

Narodziył sie w sopie, w bydlęcej stajence
ka spary niemsone, mróz rysuje kwiotki.
Wziyna Go Matusia ze złobu na ręce
i tuli do serca jak na świecie matki.

W odziywacce kraciatyj cieplućko Małemu.
Odglewiały ręcusie i śmiejom sie ocka
bo bars piyknie w sópecce: ślicnie pochnie sianko
i bielućko wokoło i gwiozd pełno nocka.