Z miłości do gór

13/04/2015

"Góry, nasze góry..."

W dniu 9 kwietnia 2015 r. w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem miała miejsce uroczysta Gala Finałowa, podczas której wręczono nagrody i dyplomy laureatom X Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Na tatrzańskim szlaku" zorganizowanego przez Zespół Szkół w Poroninie, Tatrzański Park Narodowy oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: z klasy III b - Jakub Staszel i z klasy VI b - Bartłomiej Milaniak wraz z opiekunem panią Renatą Staszel.

Laureaci usłyszeli wiele ciepłych słów od organizatorów uroczystości - dyrektor Zespołu Szkół w Poroninie - pani Zofii Chowaniec, od państwa Małgorzaty i Marka Kotów z Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz zaproszonych gości: pani Barbary Jachymiak reprezentującej Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz pana Bronisława Stocha - Wójta Gminy Poronin.

Na konkurs napłynęła w tym roku rekordowa liczba prac - 222 z 44 szkół województwa małopolskiego. Tym razem uczniowie redagowali opowiadania z elementami humoru oraz przygotowywali komiksy, których tematem był zachwyt i miłość do Tatr, refleksja nad pięknem i magią tego wyjątkowego miejsca, stosunek człowieka do darów natury oraz zagrożenia górskiej przyrody.

Miło nam poinformować, że prace literackie naszych uczniów zdobyły uznanie jury, w skład którego weszli przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz nauczyciele poloniści. Jury, kierując się oryginalnością ujęcia tematu, pomysłowością, bogactwem zawartych uczuć oraz ogólnym wyrazem artystycznym, postanowiło uczniom naszej szkoły przyznać :

miejsce I - Jakubowi Staszlowi (kategoria - opowiadanie)
                                                                        wyróżnienie - Bartłomiejowi Milaniakowi (kategoria - komiks)

Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Opiekunami były pani Renata Staszel i Maria Kołacz. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!