Z przyrodą na ty

27/06/2013

Nadleśnictwo Nowy Targ od wielu lat prowadzi edukację przyrodniczo-leśną. W tym celu powstała ścieżka edukacyjna w rezerwacie przyrody ?Bór na Czerwonem" nieopodal nowotarskiego lotniska sportowego. W atrakcyjnej formie pracownicy Nadleśnictwa przybliżają młodzieży podstawowe zagadnienia dotyczące specyfiki lasu, gospodarki leśnej i pracy leśników. Bardzo ważnym zadaniem jest kształtowanie właściwych postaw ludzi młodych w stosunku do lasu i przyrody. Wiedza wyniesiona ze szkoły, pogłębiona nauką praktyczną, prowadzoną przez leśników jest bardziej atrakcyjna i lepiej się utrwala, a systematyczne działania edukacyjne są niezbędnym warunkiem utrzymania naszych lasów w dobrej kondycji i czystości.

Czerwcowe dni sprzyjają wycieczkom, a świecące słońce raczej myśleniu o wakacjach niż o wytężaniu umysłów w szkole, podczas lekcji. Dlatego też uczniowie klas IV A i IV B piątkowe lekcje spędzili na łonie natury, poznając ekosystemem nowotarskiego torfowiska, wsłuchując się w odgłosy przyrody i oddychając świeżym powietrzem lasu sosnowego. Podziwiali piękny widok na cztery strony świata, rozpościerający się z platformy widokowej, a wszystko to pod okiem fachowca ? leśniczego p. Krzysztofa Przybyło. Na koniec oddali się błogiemu lenistwu w cieniu drzew, pałaszując ze smakiem przyniesione ze sobą kanapki.