Zajęcia w GPN

06/03/2017

Szkolny Klub Przyrodniczy w poszukiwaniu sikorki bogatki i... wiosny:)

W sobotę w Porębie Wielkiej odbyły się warsztaty dla uczniów, którzy chcą lepiej poznać gatunki pospolitych ptaków. Członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczego wraz z panią Dorotą Kowalczyk i panią Renatą Staszel z lornetkami w dłoniach próbowali swoich sił w identyfikowaniu latających stworzeń. Spotkanie składało się z części teoretycznej, podczas której pracownice Gorczańskiego Parku Narodowego uczyły młodzież jak obserwować i rozpoznawać ptaki oraz praktycznej - dwugodzinnego spaceru po parku otaczającym siedzibę GPN. Uczniowie z pasją i zaangażowaniem prowadzili swoje obserwacje, udało im się zaobserwować  12  różnych gatunków ptaków oraz pierwsze oznaki wiosny - kiełkujące pączki, krokusy i bazie. Wszyscy dostali ciekawe materiały edukacyjne, które mają posłużyć nauce, ponieważ w czerwcu odbędzie się w Porębie Wielkiej konkurs "Obserwuję i rozpoznaję ptaki w moim otoczeniu". Z naszej szkoły będzie mógł wziąć w nim udział tylko jeden uczeń. Zobaczymy, kto wykaże się zdolnościami, by zostać... przyszłym ornitologiem?