Zaproszenie do Krainy Baśni

23/11/2019

"Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
Wisława Szymborska

W czwartek 21 listopada w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem udały się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola "Lokomotywa" w Nowym Targu. Nie były to jednak zwyczajne odwiedziny.

Uczennice przebrane za księżniczki, zaopatrzone w różdżki, magiczne pudełko, kolorowe koperty pełne zagadek i inne niecodzienne rekwizyty zapukały do sal pięcio- i sześciolatków. Za sprawą baśni Hansa Christiana Andersena, które odczytywały, wprowadzały dzieci w zaczarowaną krainę.

W krainie tej zostać chcieli wszyscy uczestnicy spotkania, gdyż nie tylko miła atmosfera, ale i zachęcające do aktywności nagrody, kusiły dzieci. Księżniczki doceniały każdą aktywność maluchów, nagradzając je własnoręcznie przygotowanymi naklejkami, baśniowymi kolorowankami oraz cukierkami.

"Zaczarowane" dzieciaki chętnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące treści baśni i ochoczo  brały udział w przygotowanych przez wolontariuszki konkursach. Nie od dziś wiadomo przecież, że jak pisała Wisława Szymborska: "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".