Zaproszenie na występ "Wielkanocne zwyczaje" po gó

11/04/2014

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4

w Nowym Targu

serdecznie zaprasza na przedstawienie teatralne

w wykonaniu naszych uczniów pt.:

"Śmierztecka"-wielkanocne obyczaje góralskie-

na podstawie opracowania

Jana Gutta Mostowego oraz Marii Porębskiej,

które odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2014r.

w Kościele Św. Brata Alberta na Niwie

po mszy Św. o godzinie 1000.

Artykuł-Podhale Region

Artykuł -Podhale24

Tradycja w życiu każdego człowieka to niezwykle istotna rzecz. Dbałość o nią, kultywowanie starych zwyczajów i obyczajów powinno stać się udziałem wszystkich-niezależnie od wieku i pochodzenia. Tradycja stanowi przecież o naszej tożsamości narodowej.  Mając to na uwadze, po raz drugi grupa dzieci uczęszczających na zajęcia kółka Mój region przygotowała i przedstawiła Wielkanocne zwyczaje po góralsku. Występ odbył się dnia 13.04.2014 w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta na zaproszenie księdza proboszcza. Mali aktorzy zostali przygotowani przez Panie: mgr Danutę Piekarczyk, mgr Marię Kilanowicz- Rusnak, mgr Lucynę Jaróg. Spektakl ten pozwolił połączyć tradycję z codziennym życiem, często pełnym problemów i osobistych przeżyć. Dlatego też przedstawienie było dedykowane naszym dziewczynkom poruszającym się na wózkach. Po zakończeniu mali artyści otrzymali gromkie brawa, a w dowód wdzięczności za obecność, rozdali ozdoby - jajka wielkanocne wykonane przez w/w nauczycielki,  zebrane natomiast środki przeznaczone zostaną na koszty rehabilitacji dziewczynek.