Złotej jesieni czar

23/10/2017

"Trzeba dzieci uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków"
Jan Amos Komeński

W tym roku aura nas nie rozpieszcza, więc długo czekaliśmy na kilka dni prawdziwej złotej jesieni. W drugiej połowie października nareszcie zrobiło się pięknie i bardzo ciepło. Razem z naszą wychowawczynią i dwoma mamami - panią B. Kmiecik i panią M. Bachula wybraliśmy się na klasowe ognisko do lasu na Osiedlu Nowym Górnym. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, ponieważ ubrani w żółte kamizelki odblaskowe przypomnieliśmy sobie zasady bhp poruszania się po drodze i w lesie. Obserwowaliśmy drzewa, których liście przybrały różnorodne kolory, przyglądaliśmy się ptakom odlatującym do ciepłych krajów na zimę.
Po przybyciu na miejsce szybko rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski - oczywiście przy niezawodnej pomocy opiekunów. Wszyscy angażowali się w przynoszenie gałęzi, wyciągali smakołyki, dzielili się nimi. Każdy dbał o to, aby nikomu nic nie brakło - a to chleba, kiełbasy czy keczupu. Pełna współpraca i zgranie w grupie! Po posiłku na świeżym powietrzu graliśmy w piłkę i paletki, najbardziej zmęczeni drogą i obfitym posiłkiem rozłożyli się na karimatach i oddali błogiemu lenistwu.
W pewnym momencie Klemens Bryniarski z panią Anetą wymyślili grę terenową, która polegała na szukaniu w niewielkim lasku należącym do dziadka Arka Matuszka schowanych przez nich cukierków. Radości i śmiechu było co niemiara! Nawet się nie obejrzeliśmy i trzeba było wracać. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy! Ten dzień wspominać będziemy bardzo mile, bo było to nasze pierwsze wspólne wyjście z nową wychowawczynią w czwartej klasie. Wszyscy się odstresowali, odpoczęli od szkolnych obowiązków i stwierdzili, że było super!