Żonkilowy Marsz Nadziei

21/05/2015

"Razem pomagamy innym"

20 maja 2015r. uczniowie klasy Ia, Ib, IIa, IIIa, IIIb wraz z wychowawcami wzięli udział w II Żonkilowym Marszu Nadziei zorganizowanym przez Fundację im. A. Worwy. Marsz był uwieńczeniem piątej edycji ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób chorych na nowotwory. O godzinie 10:00 uczniowie wyruszyli spod Ratusza w Nowym Targu do parku miejskiego. Podziwiali występy dzieci ze szkół miejskich i pobliskich miejscowości oraz występ ich koleżanki Martyny Plewy, która w Konkursie "Pomogę Ci i będę Twoją nadzieją" zdobyła nagrodę, podobnie jak i Zespół wokalny z naszej szkoły. W konkursie tym wystąpiła również Paulina Bryniarska zdobywając wyróżnienie. Szkoła wzięła też udział w konkursie fotograficznym "Pola Nadziei w naszej szkole" zdobywając wyróżnienie. Niewątpliwą atrakcją pikniku w parku była grupa motocyklistów na wspaniałych sportowych motorach, która zaprosiła nasze dzieci do wspólnych zdjęć.