Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Żonkilowy Rajd Rowerowy

20/05/2015

Ważne, by mieć nadzieję...

19 maja 2015r. uczniowie kl. V a wraz z opiekunami już po raz drugi wzięli udział w Żonkilowym Rajdzie Rowerowym w ramach kampanii "Pola Nadziei" organizowanej przy współpracy Fundacji im. A. Worwy w Nowym Targu.

Trasa rajdu prowadziła nowotarskimi ścieżkami rowerowymi, a młodzież dzielnie pokonywała trudy i zmęczenie, bo to niewiele w porównaniu z chorobami i cierpieniem osób nieuleczalnie chorych. Ich rajd przez miasto to symboliczna iskierka nadziei dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują - nieuleczalnie chorych i umierających.

Uczniowie SP4 stanowili jedną ze szkolnych grup biorących udział w tej wspaniałej akcji, a wszyscy spotkali się na zakończenie na nowotarskim lotnisku. Szczególne podziękowania, za przygotowanie dla wszystkich uczestników ciepłego posiłku. należą się organizatorom.

Pamiętajcie, warto brać udział w takich akcjach, bo dzięki nim ludzie chorzy nie czują się opuszczeni w swoim nieszczęściu, mają świadomość, że są dla innych bardzo ważni i zyskują nadzieję, pamiętając, iż "nadzieja umiera ostatnia".
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...