Szkoła Podstawowa nr 4 Herb Nowy Targ Menu

Żyj zdrowo

15/06/2018

Zdrowie mamy tylko jedno...

Klasa 6a pod opieką pani Doroty Kowalczyk realizowała program ŻYJĘ ZDROWO OD NAJMŁODSZYCH LAT. Uczniowie przez kilka lekcji i spotkań Szkolnego Koła Przyrodniczego zajmowali się zagadnieniami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Pracując w grupach i samodzielnie zdobywając różne informacje, poznali zasady odpowiedniego komponowania jadłospisów.

Program stanowi odpowiedź na zagrożenia zdrowotne spowodowane niewłaściwą dietą, złymi nawykami, często ignorancją lub nieświadomością dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego głównym celem jest uświadomienie uczniom, że to jak żyją i co jedzą jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na ich stan zdrowia, że niezwykle istotne jest dbanie o prawidłowe funkcjonowanie organizmu już od najwcześniejszych lat. Promuje zdrowy styl życia, objaśnia zagrożenia wynikające ze stosowania niewłaściwej diety, a także podkreśla ogromną rolę aktywności fizycznej.

Młodzież pracowała w grupach, które miały do zrealizowania różne zadania: wykonanie plakatów, prezentacji komputerowych, ułożenie rymowanek, kart pracy, ćwiczeń interaktywnych. Na spotkaniach spożywano zdrowe przekąski, poznawano nowinki żywieniowe, przyrządzano zdrowe napoje. Projekt zakończyła lekcja otwarta, na którą zaproszeni byli zarówno nauczyciele jak i rodzice. A wszystko to po to, aby w jak najszerszym stopniu promować zdrowy styl życia. Przecież zdrowie mamy wszyscy tylko jedno... 

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...